Proč pojištění majetku a odpovědnost občanů

Veronika Sedláková 08.02.2023

Víme, jak důležitý je pro každého domov, který celý život budujete. Proto bych ráda váš rodinný dům, byt či chalupu nebo stavbu doporučila pojistit a řekla Vám k tomu více .

Co je pojištění nemovitosti?

Je to pojištění majetku, které chrání váš rodinný dům, bytový dům, byt, chatu či garáž před nejrůznějšími riziky (např. přírodními živly, škodami způsobenými poruchami, krádeží i vandalismem). Navíc si k němu můžete sjednat i velmi užitečné připojištění domácnosti nebo občanskou odpovědnost, ke kterému Vám řeknu později více.

Co všechno může mít klient v základu pojištěno a před jakým rizikem je chráněn?

Základní pojištění zahrnuje : požár, výbuch, úder blesku, vichřici, (i tornádo), krupobití, pád stromu nebo stožárů, tíhu sněhu nebo námrazy, vodu vytékající z vodovodních nebo kanalizačních zařízení, zemětřesení, odcizení nebo úmyslné poškození. Lze připojistit povodeň, záplavu i ostatní doplňkové pojištění.

Podpojištění a na co si dávat pozor při sjednaní?

Podpojištění je případ, kdy danou nemovitost podhodnotíte což znamená, že hodnota výše pojištění nedosahuje reálné hodnoty pojištěné věci. V tomto případě se vystavujete riziku krácení či nedostatečnému krytí. A proto doporučujeme automatické navýšení pojistné částky.

Nevíte, zda si můžete sjednat pojištění ve výstavbě?

Ano, můžete a nejen při stavbě, ale i při rekonstrukci.

Pojištění domácnosti k nemovitosti a na co vše se vztahuje toto pojištění?

Toto pojištění domácnosti se vztahuje na osobní věci a Váš majetek v dané domácnosti, bytě, domě nebo v jiném místě pojištění. Představte si, že otočíte dům a vše co vypadne je součást domácnosti.

Bydlíte v pronájmu a nevíte zda má smysl mít pojištění?

Doporučujeme pojistit domácnost i odpovědnost a to proto, když vznikne škoda například : vytopením sousedů, tzv. hadičkové vytopení, zabouchnutí dveří, zalomení klíčů, nebo poškození vybavení majitele bytu.

Jak důležité je pojištění odpovědnosti?

Z pohledu nájemníka či vlastníka jsou důležité pojištění odpovědnosti a to: Odpovědnost občanů, která se vztahuje na škody způsobené na škody vzniklé mou vinou vůči druhému člověku. Např. vytopení sousedů. Odpovědnost vlastníka nemovitosti, která se vztahuje na škody, které způsobí má nemovitost druhému člověku. Např. pád zídky k sousedovi.

Kde a kdo Vám pomůže toto pojištění sjednat?

V případě, že byste měli zájem ať už ve formě poradenství či sjednání pojištění můžete se na mě obrátit.

Veronika Sedláková tel.: 778 403 050 email: sedlakova.v@slunecnireality.cz

© 2004–2024 Sluneční Reality Mapa stránek