Proč prodávat nemovitost přes realitní kancelář?

Jan Barák 28.02.2017

Tuto otázku jsme položili Janu Barákovi majiteli realitní kanceláře Sluneční reality, která patří mezi lídry na Uhersko – Hradišťském trhu s nemovitostmi.

Tuto otázku jsme položili Janu Barákovi majiteli realitní kanceláře Sluneční reality, která patří mezi lídry na Uhersko – Hradišťském trhu s nemovitostmi.

V čem je podle Vás výhoda při prodeji přes realitní kancelář? Hlavní výhodou prodeje nebo pronájmu přes realitní kancelář je komplexní servis, který bude Vám i zájemci o Vaši nemovitost poskytnut.

Co si pod tím má klient představit? Samotný prodej nemovitosti je jen jednou z částí celého servisu, což si lidé často neuvědomují a zapomínají při tom pak na základní pravidlo a tou je bezpečnost celého prodeje.

Můžete nám nějak ve stručnosti popsat jak prodej probíhá? Prodej můžeme rozdělit do několika částí. V první části musíme stanovit cenu, profesionálně nafotit, zpracovat prezentaci, začít propagovat a nabízet. Ve druhé části se jedná o již zmiňovaný prodej, který obnáší prohlídky, konzultace, smlouvání až po rezervaci nemovitosti. Poslední částí je „papírový“ prodej nemovitosti, při které se mnohdy řeší i financování kupujících, včetně předání nemovitosti a s tím spojeného poprodejního servisu.

Takto to zní celkem jednoduše, tak proč realitku? Prodej nemovitosti rozhodně nepatří mezi jednoduché věci, které by člověk zrealizoval během jednoho dne, to co jsem Vám popsal, je jen bodový postup u kterého se musí každá z částí udělat poctivě, aby jste nakonec prodali nemovitost co nejvýhodněji. Také nesmíte opomenout, že realitní kancelář je garantem celého obchodu a ručí za bezpečný průběh celé obchodní transakce.

Na trhu je spousta realitních kanceláří, jak vybrat tu nejlepší? Je dobré se obrátit na více realitních kanceláří resp. makléřů a nechat si připravit seriózní obchodní návrh jak by postupovali při prodeji, zda zajistí komplexní servis a kolik za tyto služby zaplatíte. Následně tyto služby porovnat a vybrat tu nejvhodnější nabídku. Důraz bych také kladl na důvěru, kterou ve Vás musí makléř vzbuzovat, v ideálním případě podloženou referencemi z jiných obchodů.

Proč si myslíte, že lidé zkoušejí prodávat nemovitosti sami? Hlavním důvodem je určitě, že chtějí ušetřit, což je v dnešní době normální a více než pochopitelné, ale jsem názoru, že pokud se Vám o Váš prodej postará makléř kvalitně a profesionálně, prodá Vaši nemovitost průměrně o 10% dráž a rychleji.

Podle Vás je tedy výhodnější prodávat nemovitost přes realitní kancelář? Ano, myslím si, že pro většinu lidí je vhodnější prodej přes realitní kancelář, jak z důvodu bezpečnosti, tak potenciální výši prodejní ceny. Jednoduchým příkladem je prodej developerských projektů, kterému se věnuji, kde i většina developerů, kteří mají zkušenost s prodejem, mají právní a finanční zázemí, nechávají prodej na realitní kanceláři. Samozřejmě jsou i výjimky kdy majitel nemovitosti má zkušenosti se samotným prodejem, má právní znalosti, obchodního ducha a čas se prodeji věnovat, pak by ovšem s námi měl raději začít spolupracovat na prodejích a stát se úspěšným makléřem…

© 2004–2024 Sluneční Reality Mapa stránek